פרקים מיומנו של לוכד נחשים – פרק 1001 – פקעת נחשים

פעמים רבות אני נדרש לענות על שאלות כמו: תגיד, זה שיש כאן נחש אחד אומר שיש עוד? יש להם פה קן? איפה האימא שלו? בטח גם כל האחים שלו בסביבה, נכון? והתשובות השגורות בפי בדרך כלל הן… לא! נחשים לא מקננים, כל נחש חי לבדו, לרוב אין דאגה הורית ונדיר ביותר למצוא מספר נחשים יחד באותו המקום. אבל אתמול זה לא היה המצב.
בשעה 09:00 אתמול קיבלתי טלפון ממנהל חברת דחן בע"מ המבצעת עבודות עם ציוד מכני הנדסי כבד ביותר. והוא מספר לי שהוא רואה נחש אצלם בשטח ושהנחש לא זז מהמקום. שאלתי, כמה זמן אתה כבר מתצפת עליו? הוא ענה שמשהו כמו 10 דקות. סגרתי את השיחה ותוך רבע שעה הייתי אצלו בשטח. לקחתי את מקל הלכידה והתקרבתי למקום. המתחם היא מלא בציוד הנדסי כבד ביותר, חלקי מתכת, קרשים, וציוד נוסף ששוכב על הקרקע ללא מפריע. המקום מוקף בשדות חקלאיים וצמחיה בקיצור גן עדן לצפעים. הוא הצביע על דוד סולר ענק והכריז, שם! התקרבתי ולהפתעתי ראיתי לא פחות מחמישה צפעים בוגרים!!! כולם מכונסים יחד לפקעת חיזור נחשית. החלטתי שעדיף נחש אחד ביד מאשר חמישה על העץ. הצלחתי לזהות את הנקבה ואחזתי בה עם המקל בו בזמן הצפעים האחרים בורחים לכל הכיוונים. הכנסתי את הנקבה לאקווריום ואמרתי לו שיש לי הרגשה שהם יחזרו לנקודה ושיתקשר עם הוא רואים עוד פעם משהו. עוד לא הספקתי להגיע הביתה והטלפון מצלצל: תבוא שוב הם חזרו. חזרתי הפעם הצלחתי ללכוד עוד שנים. הפעם שניהם זכרים.
היום בבוקר שוב צלצל הטלפון: יש עוד אחד, תבוא. שוב הגעתי ולכדתי את השנים האחרונים. יצאתי מרוצה שהצלחתי להרחיק את כולם ונסעתי לכיוון הבית למנוחת צהרים. והנה רגע לפני שאני נכנס הביתה שוב טלפון ושוב אני מוצא את עצמי לוכד צפע נוסף באותו המקום.
סך הכל עד עכשיו (מי יודע אולי יהיו עוד) נלכדו שישה צפעים (נקבה אחת וחמישה זכרים) כולם בוגרים (גודלם נע בין 80 ל120 ס"מ).
לסיכום ישנם שתי תקופות בשנה שאפשר למצוא נחשים יחד שלא באופן בלתי תלוי. האחת סוף האביב תחילת הקיץ זו היא תקופת החיזור והתקופה השנייה היא תקופת הבקיעות של הצעירים מהביצים, אז אפשר לראות מספר רב של פריטים צעירים יחד. זה קורה בסוף הקיץ.
המשך יבוא….

לוכד הנחשים ארבל לוי ושנים מהצפעים שלכד

תגים:

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.